Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=2mQs2s1bIFw] Ndeshja Francë - Gjermani vazhdon të luhet, por ky është një gabim i madh, pasi shumë pranë stadiumit të Parisit, "Stade de France",...

https://www.youtube.com/watch?v=6vKnrqygiMU   17 nëntor 1976… Në një nga lagjet e Vlorës do të lindte Ervin Skela, djali i një inxhinieri dhe i një doktoreshe. Familje e...

Shkëlzen Gashi para pak minutash shënoi një gol ndaj Gjeorgjisë, por nuk u konsiderua i rregullt. Ja videoja: Gashi disallowed goal #AlbaniavsGeorgia pic.twitter.com/ce5MYHT97t — Erald A....

Për të gjithë tifozët milanistë dhe ata juventinë, të cilët duan edhe futbollin gjerman, ja linku i ndeshjes së sotme Juventus - Milan. Jashtë...
video

Sa herë mendoni për togfjalëshin "goli më i shpejtë", natyrisht ju shkon nëpër mend goli i Roy Makayt ndaj Real Madridit në Champions League,...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

https://www.youtube.com/watch?v=ZiiBgEsx47c Pas eksperimentit me Cristiano Ronaldon, një djalosh ka tentuar që të bëjë një tjetër eksperiment duke përdorur figurën e RobertLewandowskit. Ngjashmëria me yllin polak është...