Gjermania

https://www.youtube.com/watch?v=rDKD4kdkpFo Oliver Rolf Kahn në karrierën e tij futbollistike ka vetëm tre emra të “qepur” në kujtesë... Karlsruhe, Bajern Mynih dhe Gjermaninë (Bundestim ose panterat)....

https://www.youtube.com/watch?v=as7-VIaiS04 E mbani mend këtë ndeshje? Ishte një sfidë mjaft e rëndësishme e kombëtares gjermane, pasi bëhej fjalë për kualifikueset e Euro 2008-s. Gjermania po...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Për ish-lojtarin e Bayernit, Hasan Salihamidzic, nuk ka dyshime fare se cila është skuadra më e mirë në histori e Bayernit: është kjo e...

https://www.youtube.com/watch?v=CLgRFNRzRn4 Sein kurzfristiges Ziel hat Arjen Robben verpasst. Nach seiner zeitigen Auswechslung wegen leichter Muskelbeschwerden beim 4:0 über Olympiakos Piräus hatte Bayerns Niederländer noch gehofft,...

https://www.youtube.com/watch?v=GS9f8ExxV-Q Im Interview mit der "Bild"-Zeitung (Mittwochausgabe) analysiert Lehmann - mittlerweile bei RTL als Fußball-Experte unter Vertrag - die Lage bei mehreren Vereinen der ersten...

https://www.youtube.com/watch?v=jtz8EEY2Vuc   Sot legjenda e futbollit shqiptar, ish-mesfushori i kombëtares kuqezi, Altin Lala, feston 40 vjetorin e lindjes. Maksikoreografia që tifozeria e Hannover i dedikoi në ndeshjen...

Mahnitemi pothuajse çdo javë me veprime fantastike të portierit të Bayernit dhe Gjermanisë, Manuel Neuer, por "harrojmë" se ato që bën ai mbase nuk...

Ekstra

Për sot "TGJ" ka përzgjedhur katër lojtarë për të pasqyruar si kanë qenë ata në të kaluarën e tyre, pra kur ishin shumë të...

Te fundit

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=x0dzJgQGzDI] Në internet është publikuar një video e ndeshjes mes Francës dhe Gjermanisë në të cilën dëgjohet njëri nga shpërthimet që ndodhi sonte në...