Gjermania

https://www.youtube.com/watch?v=rDKD4kdkpFo Oliver Rolf Kahn në karrierën e tij futbollistike ka vetëm tre emra të “qepur” në kujtesë... Karlsruhe, Bajern Mynih dhe Gjermaninë (Bundestim ose panterat)....

https://www.youtube.com/watch?v=as7-VIaiS04 E mbani mend këtë ndeshje? Ishte një sfidë mjaft e rëndësishme e kombëtares gjermane, pasi bëhej fjalë për kualifikueset e Euro 2008-s. Gjermania po...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Douglas Costa që në muajt e tij të parë te Bayerni ka surprizuar me lëvizje fantastike, madje ka befasuar edhe me formën e tij...

Përmbledhja me golat e ndeshjes së ditës së sotme, Francë - Gjermani

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=x0dzJgQGzDI] Në internet është publikuar një video e ndeshjes mes Francës dhe Gjermanisë në të cilën dëgjohet njëri nga shpërthimet që ndodhi sonte në...

Permbledhja e ndeshjes Stuttgart 0 - 4 Augsburg. Te gjitha golat e ndeshjes

Te Bayerni bëhen gola fantastikë në stërvitje. I radhës është shënuar nga Joshua Kimmich, pas një asisti të Robert Lewandowskit. The touch of a true...

Ekstra

Për sot "TGJ" ka përzgjedhur katër lojtarë për të pasqyruar si kanë qenë ata në të kaluarën e tyre, pra kur ishin shumë të...

Te fundit

Pep Guardiola ka vendosur që sot ndaj Schalkes të mos përdorë rotacionin. Trajneri i Bayernit duket se i vlerëson shumë "Mbretërorët blu". Sot, ora...