Gjermania

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

https://www.youtube.com/watch?v=J0l0CtDMXpY Mario Gëce vazhdon të mungojë për Bajern Mynihun, por megjithatë rikuperimi i tij po procedon sipas planeve të mjekëve. Ai shpreson të kthehet për...

Analiza

Tabloidi anglez "Mirror" para pak minutash i ka dedikuar një shkrim mjaft interesant trajnerit të Bayernit, Pep Guardiola. Faktikisht, në titull duket sikur lajmi...

https://www.youtube.com/watch?v=dgMCUe5LClU Trajneri fantastik i Bayernit,  Pep Guardiola, komentohet pafund rreth skemave dhe ndryshimeve taktike. Ja ku vjen dhe e pabesueshmja: në 127 nga 128 ndeshjet...

Video

Shihni golin e dytë të shënuar sot nga Kosova!

Përfundon sfida Bayern Munich 4 - 0 Olympiakos! Bavarezët janë kualifikuar në fazën me eliminim direkt, duke fituar 12 pikë pas 5 ndeshjesh në...

Edhe francezi Kingsley Coman sapo shënoi emrin e tij në listën e golashënuesve të Bayernit në ndeshjen e sotme kundër Olympiacosit. Ja goli i...

https://www.youtube.com/watch?v=scFaw6cvZaw   Joachim Low kohët e fundit ka "përgatitur" një surprizë të bukur për tifozët gjermanë. Askush nuk e priste, por trajneri i kombëtares gjermane të...

Dita e Martë do vërë përballë ekipin kombëtar Gjerman kundër atij Hollandez, në Hanover. Takimi i mbrëmjes do luhet në HDI Arena, shtëpia e klubit të Bundesligës, Hannover...

Ekstra

ANTON CICANI https://www.youtube.com/watch?v=6vKnrqygiMU 17 nëntor 1976… Në një nga lagjet e Vlorës do të lindte Ervin Skela, djali i një inxhinieri dhe i një doktoreshe. Familje...

Te fundit

  "Upsss, e bëra sërish!" - shkruan David Alaba në "Facebook" për golin e tij të radhës në stërvitje, kësaj here me Austrinë. Ashtu si...