Gjermania

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

https://www.youtube.com/watch?v=J0l0CtDMXpY Mario Gëce vazhdon të mungojë për Bajern Mynihun, por megjithatë rikuperimi i tij po procedon sipas planeve të mjekëve. Ai shpreson të kthehet për...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Pep Guardiola është një trajner që gjithmonë kërkon të jetë në ndryshim, pavarësisht skuadrës që ka. Ai revolucianalizoi futbollin e luajtur tek ekipi i...

Video

https://www.youtube.com/watch?v=vmD1q1BHTxo   Ka ndodhur shpesh gjatë karrierës së tij, sidomos në fillim të saj. "Titani" më i madh, legjendari Oliver Kahn, i padiskutueshmi i portës së...

Shijoni golat spektakolarë nga Basha dhe Cikalleshi!

Permbledhja e ndeshjes Eintracht Frankfurt 1 - 3 Bayer Leverkusen. Te gjitha golat e ndeshjes

Përfundon sfida Bayern Munich 4 - 0 Olympiakos! Bavarezët janë kualifikuar në fazën me eliminim direkt, duke fituar 12 pikë pas 5 ndeshjesh në...

Hamburgu ka shënuar fitore të befasishme ndaj Dortmundit në VoksparkStadion me rezultat 3-1. Ndeshja filloi me 15 minuta vonesë për shkaqe sigurie, kjo pas sulmeve...

Ekstra

Makineri golash, por edhe makineri ... parash dhe suksesi! Bayerni sot prezantoi sponsorin tjetër të madh, gjigantin e gomave "GoodYear". Por kush e bëri...

Te fundit

Te Tërbuni do të testohet për disa ditë edhe një lojtar gjerman, i cili vjen nga skuadra amatore e Borusias së Dortmundit. Ky futbollist,...