Gjermania

Mesut Ozil duket se është rritur në nivelin e lojës së tij nga sezonet e kaluara, ai po shkëlqen këtë fillimit sezoni në Premiere...

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

https://www.youtube.com/watch?v=Z6SxS2Wsx5Y Mediet gjermane kanë zbuluar një detaj nga ndeshja e fundit e Bayernit në kampionat, atë kundër Schalkes. Arjen Robben dhe Javier Martinez po ecnin...

Borussia Dortmund është kthyer te fitorja në Bundesligë pas dy humbjeve radhazi të pësuara kundër Hamburgut në kampionat dhe Krasnodarit në Europa League. Skuadra...

https://www.youtube.com/watch?v=ccUd8zNepdE Sepp Maier, Oliver Kahn apo Manuel Neuer, cili mund të quhet portieri më i mirë që ka pasur ndonjëherë dhe ka futbolli gjerman? Pyetje...

Permbledhja e ndeshjes Hamburg 3-1 Dortmund

Ata ishin në zemër të Brazilit, "Maracana". Ishte gjysmëfinalja e Kupës së Botës. 11 djem të fuqishëm, të cilët luftonin për të fituar trofeun...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=x0dzJgQGzDI] Në internet është publikuar një video e ndeshjes mes Francës dhe Gjermanisë në të cilën dëgjohet njëri nga shpërthimet që ndodhi sonte në...