Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Hamburgu ka shënuar fitore të befasishme ndaj Dortmundit në VoksparkStadion me rezultat 3-1. Ndeshja filloi me 15 minuta vonesë për shkaqe sigurie, kjo pas sulmeve...
video

Katër ish-lojtarë të Bayernit sot ishin në qendrën stërvitore bavareze, por si lojtarë të Gjermanisë. Lukas Podolski, Bastian Schweinsteiger, Emre Can dhe Mario Gomez...

A e dini se edhe Manuel Neuer është njeri dhe mund të gabojë? Sigurisht që e dini, por sa herë e keni marrë parasysh...

Permbledhja e ndeshjes Eintracht Frankfurt 1 - 3 Bayer Leverkusen. Te gjitha golat e ndeshjes

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=qtdnovCHbWs] Një foto e publikuar tregon momentet pas sulmit në “Bataclan” ku shihet salla e përgjakur e koncerteve, ku të paktën 89 persona humbën...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Thiago Alcantara po "i djeg" shumë Bayernit. Mesfushori i Barcelonës u transferua në Mynih në vitin 2013 dhe i kushtoi Bayernit 25 mln euro....