Lajme

Qazim Laçi dhe Ardit Toli lojtarë përfaqësueseve të moshave, arritën një fitore të madhe në Youth League. Skuadra e tyre Olimpiakosi U19 mundi Bajernin...

Gjermania

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

https://www.youtube.com/watch?v=J0l0CtDMXpY Mario Gëce vazhdon të mungojë për Bajern Mynihun, por megjithatë rikuperimi i tij po procedon sipas planeve të mjekëve. Ai shpreson të kthehet për...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Pep Guardiola është një trajner që gjithmonë kërkon të jetë në ndryshim, pavarësisht skuadrës që ka. Ai revolucianalizoi futbollin e luajtur tek ekipi i...

Video

Thomas Müller ka shënuar golin e tretë kundër Olympiacosit! Arjen Robben ka asistuar! Po, po! Ka asistuar! https://www.youtube.com/watch?v=OZVRpMfpBO0  

https://www.youtube.com/watch?v=6vKnrqygiMU ANTON CICANI 17 nëntor 1976… Në një nga lagjet e Vlorës do të lindte Ervin Skela, djali i një inxhinieri dhe i një doktoreshe. Familje...

https://www.youtube.com/watch?v=T5F0l-2J41g   Ultrasit bavareze sulmuan ato te Shalkes. Ngjarja ka ndodhur përpara ndeshjes së fituar në fushë 2-1 nga ekipi i Pep Guardiolës. Ka pasur disa...

  "Upsss, e bëra sërish!" - shkruan David Alaba në "Facebook" për golin e tij të radhës në stërvitje, kësaj here me Austrinë. Ashtu si...

Ata ishin në zemër të Brazilit, "Maracana". Ishte gjysmëfinalja e Kupës së Botës. 11 djem të fuqishëm, të cilët luftonin për të fituar trofeun...

Ekstra

Makineri golash, por edhe makineri ... parash dhe suksesi! Bayerni sot prezantoi sponsorin tjetër të madh, gjigantin e gomave "GoodYear". Por kush e bëri...

Te fundit

Në prag të miqësores me Gjermaninë të premten në Paris në orën 21:00, Didie Deshamp beson se Franca e tij mund të rivalizojë me...