Gjermania

https://www.youtube.com/watch?v=as7-VIaiS04 E mbani mend këtë ndeshje? Ishte një sfidë mjaft e rëndësishme e kombëtares gjermane, pasi bëhej fjalë për kualifikueset e Euro 2008-s. Gjermania po...

Te mërkurën Liverpool luan çerekfinalen e kupës 'Capital One Cup' kundër Southampton. Duke marrë parasysh se kundërshtarët me peshë si Chelsea apo United janë larguar,...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

https://youtu.be/ulbz_xNORj0 Kryeprokuri i Francës Francois Molins sapo ka dhënë detajet më të fundit për atë që ndodhi mbrëmë në Paris. Sipas Molins: “Një terrorist që...

Borussia Dortmund është kthyer te fitorja në Bundesligë pas dy humbjeve radhazi të pësuara kundër Hamburgut në kampionat dhe Krasnodarit në Europa League. Skuadra...
video

Sa herë mendoni për togfjalëshin "goli më i shpejtë", natyrisht ju shkon nëpër mend goli i Roy Makayt ndaj Real Madridit në Champions League,...

Ata ishin në zemër të Brazilit, "Maracana". Ishte gjysmëfinalja e Kupës së Botës. 11 djem të fuqishëm, të cilët luftonin për të fituar trofeun...

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=x0dzJgQGzDI] Në internet është publikuar një video e ndeshjes mes Francës dhe Gjermanisë në të cilën dëgjohet njëri nga shpërthimet që ndodhi sonte në...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

https://youtu.be/mnoCOCBpMP4 Reuters ka publikuar pamjet e momentit kur policia belge ka bërë një arrestim në lidhje me sulmet e Parisit.