Gjermania

https://www.youtube.com/watch?v=as7-VIaiS04 E mbani mend këtë ndeshje? Ishte një sfidë mjaft e rëndësishme e kombëtares gjermane, pasi bëhej fjalë për kualifikueset e Euro 2008-s. Gjermania po...

Te mërkurën Liverpool luan çerekfinalen e kupës 'Capital One Cup' kundër Southampton. Duke marrë parasysh se kundërshtarët me peshë si Chelsea apo United janë larguar,...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

https://youtu.be/mnoCOCBpMP4 Reuters ka publikuar pamjet e momentit kur policia belge ka bërë një arrestim në lidhje me sulmet e Parisit.

https://www.youtube.com/watch?v=yZkNekCmE8g Sulmuesi i Bayernit, Robert Lewandowski, sot mori zyrtarisht certifikatat nga "Guiness" për 4 rekordet e thyera prej tij në një ndeshje të vetme dy...

https://youtu.be/ulbz_xNORj0 Kryeprokuri i Francës Francois Molins sapo ka dhënë detajet më të fundit për atë që ndodhi mbrëmë në Paris. Sipas Molins: “Një terrorist që...

https://www.youtube.com/watch?v=REiZVRLw8IM Për momentin duket se Douglas Costa vazhdon të mbaj vendin e parë si lojtari më fantastik i Europës. Bayern me këtë lëvizje në merkato...

Gerald Azamoah është një prej personave më të respektuar në Gelsenkirshen dhe tashmë i jep lamtumirën futbollit, duke u zëvendësuar nga i biri...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=9Gt3lUpKSKs]   Javi Martinez nuk e ka aspak problem të lavdërojë futbollistët e tij të preferuar, edhe pse vetë është kampion bote dhe Evrope. Për...