Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Pep Guardiola është një trajner që gjithmonë kërkon të jetë në ndryshim, pavarësisht skuadrës që ka. Ai revolucianalizoi futbollin e luajtur tek ekipi i...

Video

Për të gjithë tifozët milanistë dhe ata juventinë, të cilët duan edhe futbollin gjerman, ja linku i ndeshjes së sotme Juventus - Milan. Jashtë...

https://www.youtube.com/watch?v=ccUd8zNepdE Sepp Maier, Oliver Kahn apo Manuel Neuer, cili mund të quhet portieri më i mirë që ka pasur ndonjëherë dhe ka futbolli gjerman? Pyetje...

Permbledhja e ndeshjes Hamburg 3-1 Dortmund
video

Me shumë mundësi, shumica e tifozëve kuqezi mendojnë se miqësorja e 14 nëntorit, Shqipëri – Kosovë, do të jetë e dyta në histori pas...

Makineri golash, por edhe makineri ... parash dhe suksesi! Bayerni sot prezantoi sponsorin tjetër të madh, gjigantin e gomave "GoodYear". Por kush e bëri...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Portali më i madh në botë i futbollit, “Goal.com”, në versionin e vet të gjuhës italiane, ka botuar sot top-formacionet, me të cilat mund të...