Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Pep Guardiola është një trajner që gjithmonë kërkon të jetë në ndryshim, pavarësisht skuadrës që ka. Ai revolucianalizoi futbollin e luajtur tek ekipi i...

Video

Permbledhja e ndeshjes Eintracht Frankfurt 1 - 3 Bayer Leverkusen. Te gjitha golat e ndeshjes
video

Një gjest për t’u përshëndetur ka ndodhur këtë javë në futbollin zvicërian. Derbi mes Bazelit dhe Grasshopers pati një përfundim dramatik, ndërsa skuadra vendase tentonte...

https://www.youtube.com/watch?v=Z6SxS2Wsx5Y Mediet gjermane kanë zbuluar një detaj nga ndeshja e fundit e Bayernit në kampionat, atë kundër Schalkes. Arjen Robben dhe Javier Martinez po ecnin...

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=2mQs2s1bIFw] Ndeshja Francë - Gjermani vazhdon të luhet, por ky është një gabim i madh, pasi shumë pranë stadiumit të Parisit, "Stade de France",...

Bastian Schweinsteiger i jep fitoren Manchester United në ndeshjen e luajtur ndaj Watford. Djajtë e kuq fituan 1-2, ku Basti i dha fitoren e golin...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Kingsley Coman, pas besimit të fituar tek Bayern, merr edhe ftesen për të luajtur me ekipin kombëtar të Francës. Mesa duket performacant e mira dhe...