Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

https://youtu.be/kjHVFKesQsA Kjo është videoja më e fundit e mbërritur nga masakra e Bataclan­it, ku më shumë se 100 persona mbetën të vrarë pas sulmit terrorist....

Thomas Müller ka shënuar golin e tretë kundër Olympiacosit! Arjen Robben ka asistuar! Po, po! Ka asistuar! https://www.youtube.com/watch?v=OZVRpMfpBO0  
video

Sa herë mendoni për togfjalëshin "goli më i shpejtë", natyrisht ju shkon nëpër mend goli i Roy Makayt ndaj Real Madridit në Champions League,...

Dita e Martë do vërë përballë ekipin kombëtar Gjerman kundër atij Hollandez, në Hanover. Takimi i mbrëmjes do luhet në HDI Arena, shtëpia e klubit të Bundesligës, Hannover...

Permbledhja e ndeshjes, Bate Borisov 1-1 Bayer Leverkusen

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

  E cuditshme por e vertete. Nje nga bombat qe shpertheu mbreme perpara stadiumit "Stade de France", teksa po luhej miqesorja France-Gjermani, mund te kishte...