Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Permbledhja e ndeshjes Hamburg 3-1 Dortmund

https://www.youtube.com/watch?v=DbWJNJbiVJM   Nëse ka ndonjë lojtar në botë që pason në mënyrë perfekte, ai është Toni Kroos. Vizioni i tij për lojën dhe mjeshtëria në organizim...

https://www.youtube.com/watch?v=OKxa5ZYeNdI Dje ka mbushur 20 vjet nga debutimi ne karrieren si profesionist. "Ate udhetim, flinte pa u shqetesuar"... Vetem 17-vjec dhe ne fushe ne Parma-Milan...

Mahnitemi pothuajse çdo javë me veprime fantastike të portierit të Bayernit dhe Gjermanisë, Manuel Neuer, por "harrojmë" se ato që bën ai mbase nuk...

Një ndeshje pa shumë bujë, e nisur nga një dhunë aspak e hijshme dhe po aq e pritshme nga tifozët e Bayernit, e përfunduar...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Ashtu siç u njoftua nga Bayern Munchen në të gjitha rrjetet sociale, Mario Gotze do ishte i pranishëm ditën e djeshme në muzeun e Bayern...