Gjermania

https://www.youtube.com/watch?v=as7-VIaiS04 E mbani mend këtë ndeshje? Ishte një sfidë mjaft e rëndësishme e kombëtares gjermane, pasi bëhej fjalë për kualifikueset e Euro 2008-s. Gjermania po...

Te mërkurën Liverpool luan çerekfinalen e kupës 'Capital One Cup' kundër Southampton. Duke marrë parasysh se kundërshtarët me peshë si Chelsea apo United janë larguar,...

Kuq e Zi

https://www.youtube.com/watch?v=jtz8EEY2Vuc   Sot legjenda e futbollit shqiptar, ish-mesfushori i kombëtares kuqezi, Altin Lala, feston 40 vjetorin e lindjes. Maksikoreografia që tifozeria e Hannover i dedikoi në ndeshjen...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Permbledhja e ndeshjes Wolfsburg 6 - 0 Werder Bremen. Te gjitha golat e ndeshjes

https://www.youtube.com/watch?v=T5F0l-2J41g   Ultrasit bavareze sulmuan ato te Shalkes. Ngjarja ka ndodhur përpara ndeshjes së fituar në fushë 2-1 nga ekipi i Pep Guardiolës. Ka pasur disa...

Gerald Azamoah është një prej personave më të respektuar në Gelsenkirshen dhe tashmë i jep lamtumirën futbollit, duke u zëvendësuar nga i biri...
video

Një gjest për t’u përshëndetur ka ndodhur këtë javë në futbollin zvicërian. Derbi mes Bazelit dhe Grasshopers pati një përfundim dramatik, ndërsa skuadra vendase tentonte...

Shihni videon e mëposhtshme dhe shihni se sa fort u dëgjuan të shtënat e terrorit të sotëm në Paris, ku janë vrarë së paku...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Sa me fat, Mesut Özil! Mesfushori gjerman ka kontratë deri në vitin 2018 me Arsenalin dhe aktualisht fiton shumë, por pritet të fitojë akoma më shumë....