Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Kuq e Zi

  [youtube http://www.youtube.com/watch?v=YMTRtwtyW_M] Ishte 11 Tetori i vitit 1997, Shqipëria në ato kohë ishte në një krizë të madhe ekonomike dhe politike... Njerzit në Shqipëri kishin...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Edhe në Gjermani ndodhin episode të shëmtuara. E kemi fjalën për gjestin e shëmtuar të tifozëve të Schalkes sot, të cilët e goditën me...

Ylli i Bayern Munchen, Doulgas Costa, i cili ndodhet në Brazil i grumbulluar me ekipin e tij kombëtar, vazhdon të tregojë aftësitë e tija....

Shihni videon e mëposhtshme dhe shihni se sa fort u dëgjuan të shtënat e terrorit të sotëm në Paris, ku janë vrarë së paku...

https://youtu.be/ulbz_xNORj0 Kryeprokuri i Francës Francois Molins sapo ka dhënë detajet më të fundit për atë që ndodhi mbrëmë në Paris. Sipas Molins: “Një terrorist që...

"Minuta 90" ka publikuar një video të para pak minutave gjatë ndeshjes Shqipëri - Serbi. Siç shihet, jashtë stadiumit ka pasur përplasje, teksa tifozët kuqezi...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Një ndeshje pa shumë bujë, e nisur nga një dhunë aspak e hijshme dhe po aq e pritshme nga tifozët e Bayernit, e përfunduar...