Gjermania

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

https://www.youtube.com/watch?v=J0l0CtDMXpY Mario Gëce vazhdon të mungojë për Bajern Mynihun, por megjithatë rikuperimi i tij po procedon sipas planeve të mjekëve. Ai shpreson të kthehet për...

Kuq e Zi

Sonte në fillim të ndeshjes Shqipëri-Gjeorgji do ndodhi diçka e rradhë. Federata shqipëtare e futbolli ka vendosur të sjell diçka të veçantë në kujtim të...

Analiza

Tabloidi anglez "Mirror" para pak minutash i ka dedikuar një shkrim mjaft interesant trajnerit të Bayernit, Pep Guardiola. Faktikisht, në titull duket sikur lajmi...

https://www.youtube.com/watch?v=dgMCUe5LClU Trajneri fantastik i Bayernit,  Pep Guardiola, komentohet pafund rreth skemave dhe ndryshimeve taktike. Ja ku vjen dhe e pabesueshmja: në 127 nga 128 ndeshjet...

Video

Donim të shkruanim nja 5 fjali për këtë ndeshje, si koment për mënyrën dhe rrjedhën e lojës. Por nuk ia vlen! Mjafton të shihni...

https://www.youtube.com/watch?v=Z6SxS2Wsx5Y Mediet gjermane kanë zbuluar një detaj nga ndeshja e fundit e Bayernit në kampionat, atë kundër Schalkes. Arjen Robben dhe Javier Martinez po ecnin...

https://www.youtube.com/watch?v=vmD1q1BHTxo   Ka ndodhur shpesh gjatë karrierës së tij, sidomos në fillim të saj. "Titani" më i madh, legjendari Oliver Kahn, i padiskutueshmi i portës së...

Bastian Schweinsteiger i jep fitoren Manchester United në ndeshjen e luajtur ndaj Watford. Djajtë e kuq fituan 1-2, ku Basti i dha fitoren e golin...

Edhe francezi Kingsley Coman sapo shënoi emrin e tij në listën e golashënuesve të Bayernit në ndeshjen e sotme kundër Olympiacosit. Ja goli i...

Ekstra

Ndeshja Bayern - Olympiacos që u luajt dje në "Allianz Arena" për çdo tifoz të Bayernit kudo në botë do të mbahet mend për...

Te fundit

Pep Guardiolas do ti ofrohet një kontratë vjetore që kap shifrën e 24 milionë eurove, për ta bindur të qednrojë në Mynih. Me interesimin...