Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Sot Bastian Schweinsteiger "shpëtoi" Manchester Unitedin në ndeshjen e luajtur kundër Watfordit në Premier League. Pavarësisht se goli i tij i quajt autogol pas...

E mbani mend këtë ndeshje? Ishte Gjermani - Portugali, ndeshje për vendin e tretë dhe të katërt në Botërorin e vitit 2006, organizuar në...

Përfundon sfida Bayern Munich 4 - 0 Olympiakos! Bavarezët janë kualifikuar në fazën me eliminim direkt, duke fituar 12 pikë pas 5 ndeshjesh në...

Permbledhja e ndeshjes Eintracht Frankfurt 1 - 3 Bayer Leverkusen. Te gjitha golat e ndeshjes

Shkëlzen Gashi para pak minutash shënoi një gol ndaj Gjeorgjisë, por nuk u konsiderua i rregullt. Ja videoja: Gashi disallowed goal #AlbaniavsGeorgia pic.twitter.com/ce5MYHT97t — Erald A....

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Edhe pse jashte futbollit, historia e jashtezakonshme e qenit te races pastor belg, i stervitur nga forcat speciale sidomos per gjetjen e bombave dhe...