Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=x0dzJgQGzDI] Në internet është publikuar një video e ndeshjes mes Francës dhe Gjermanisë në të cilën dëgjohet njëri nga shpërthimet që ndodhi sonte në...

Në mbrëmjen e djeshme të Champions League u shënuan gola pafund: 7 në Shakhtar - Real, 5 në Malmo - PSG, por sidomos në...

Thomas Müller ka shënuar golin e tretë kundër Olympiacosit! Arjen Robben ka asistuar! Po, po! Ka asistuar! https://www.youtube.com/watch?v=OZVRpMfpBO0  

https://www.youtube.com/watch?v=DbWJNJbiVJM   Nëse ka ndonjë lojtar në botë që pason në mënyrë perfekte, ai është Toni Kroos. Vizioni i tij për lojën dhe mjeshtëria në organizim...
video

Një gjest për t’u përshëndetur ka ndodhur këtë javë në futbollin zvicërian. Derbi mes Bazelit dhe Grasshopers pati një përfundim dramatik, ndërsa skuadra vendase tentonte...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Çështja më e nxehtë e momentit në Gjermani është ajo e rinovimit të Pep Guardiolës te Bajerni. Tekniku katalanas ende nuk ka vendosur se...