Gjermania

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

https://www.youtube.com/watch?v=J0l0CtDMXpY Mario Gëce vazhdon të mungojë për Bajern Mynihun, por megjithatë rikuperimi i tij po procedon sipas planeve të mjekëve. Ai shpreson të kthehet për...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Pep Guardiola është një trajner që gjithmonë kërkon të jetë në ndryshim, pavarësisht skuadrës që ka. Ai revolucianalizoi futbollin e luajtur tek ekipi i...

Video

Edhe francezi Kingsley Coman sapo shënoi emrin e tij në listën e golashënuesve të Bayernit në ndeshjen e sotme kundër Olympiacosit. Ja goli i...

https://www.youtube.com/watch?v=jtz8EEY2Vuc   Sot legjenda e futbollit shqiptar, ish-mesfushori i kombëtares kuqezi, Altin Lala, feston 40 vjetorin e lindjes. Maksikoreografia që tifozeria e Hannover i dedikoi në ndeshjen...

  "Upsss, e bëra sërish!" - shkruan David Alaba në "Facebook" për golin e tij të radhës në stërvitje, kësaj here me Austrinë. Ashtu si...

Shijoni golat spektakolarë nga Basha dhe Cikalleshi!

Bastian Schweinsteiger i jep fitoren Manchester United në ndeshjen e luajtur ndaj Watford. Djajtë e kuq fituan 1-2, ku Basti i dha fitoren e golin...

Ekstra

Makineri golash, por edhe makineri ... parash dhe suksesi! Bayerni sot prezantoi sponsorin tjetër të madh, gjigantin e gomave "GoodYear". Por kush e bëri...

Te fundit

Gjermania nuk e ka marrë veten akoma nga drama që përjetuan në stadiumin “Stade de France” pas sulmit terrorist në Paris. Dy ditë janë...