Gjermania

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

https://www.youtube.com/watch?v=J0l0CtDMXpY Mario Gëce vazhdon të mungojë për Bajern Mynihun, por megjithatë rikuperimi i tij po procedon sipas planeve të mjekëve. Ai shpreson të kthehet për...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Pep Guardiola është një trajner që gjithmonë kërkon të jetë në ndryshim, pavarësisht skuadrës që ka. Ai revolucianalizoi futbollin e luajtur tek ekipi i...

Video

Shihni golin e mbrojtësit ndaj Kosovës sot.

E mbani mend këtë ndeshje? Ishte Gjermani - Portugali, ndeshje për vendin e tretë dhe të katërt në Botërorin e vitit 2006, organizuar në...

  "Upsss, e bëra sërish!" - shkruan David Alaba në "Facebook" për golin e tij të radhës në stërvitje, kësaj here me Austrinë. Ashtu si...

Eliminatoret e Kampionatit Evropian të Francës sivjet kanë qenë spektakolare. Është kualifikuar për herë të parë Shqipëria, kombëtarja jonë e zemrës. Gjithashtu, edhe Gjermania,...

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=x0dzJgQGzDI] Në internet është publikuar një video e ndeshjes mes Francës dhe Gjermanisë në të cilën dëgjohet njëri nga shpërthimet që ndodhi sonte në...

Ekstra

Makineri golash, por edhe makineri ... parash dhe suksesi! Bayerni sot prezantoi sponsorin tjetër të madh, gjigantin e gomave "GoodYear". Por kush e bëri...

Te fundit

Përfundon sfida Bayern Munich 4 - 0 Olympiakos! Bavarezët janë kualifikuar në fazën me eliminim direkt, duke fituar 12 pikë pas 5 ndeshjesh në...