Gjermania

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar. Këta janë tre finalistët e Topit të Artë FIFA 2015, që do të shpallet më 11 janar 2016,...

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Ylli i Bayern Munchen, Doulgas Costa, i cili ndodhet në Brazil i grumbulluar me ekipin e tij kombëtar, vazhdon të tregojë aftësitë e tija....

Në mbrëmjen e djeshme të Champions League u shënuan gola pafund: 7 në Shakhtar - Real, 5 në Malmo - PSG, por sidomos në...
video

Tifozët kosovarë nuk kanë pasur durim. Ata ishin të shumtë sot, shumë më shumë seç pritej, dhe ja ç'bënë para ndeshjes me Kosovën.

https://www.youtube.com/watch?v=Z6SxS2Wsx5Y Mediet gjermane kanë zbuluar një detaj nga ndeshja e fundit e Bayernit në kampionat, atë kundër Schalkes. Arjen Robben dhe Javier Martinez po ecnin...

Permbledhja e ndeshjes Stuttgart 0 - 4 Augsburg. Te gjitha golat e ndeshjes

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Shijoni golat spektakolarë nga Basha dhe Cikalleshi!