Gjermania

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar. Këta janë tre finalistët e Topit të Artë FIFA 2015, që do të shpallet më 11 janar 2016,...

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Makineri golash, por edhe makineri ... parash dhe suksesi! Bayerni sot prezantoi sponsorin tjetër të madh, gjigantin e gomave "GoodYear". Por kush e bëri...

Gerald Azamoah është një prej personave më të respektuar në Gelsenkirshen dhe tashmë i jep lamtumirën futbollit, duke u zëvendësuar nga i biri...

https://www.youtube.com/watch?v=yZkNekCmE8g Sulmuesi i Bayernit, Robert Lewandowski, sot mori zyrtarisht certifikatat nga "Guiness" për 4 rekordet e thyera prej tij në një ndeshje të vetme dy...

Përfundon sfida Bayern Munich 4 - 0 Olympiakos! Bavarezët janë kualifikuar në fazën me eliminim direkt, duke fituar 12 pikë pas 5 ndeshjesh në...

https://www.youtube.com/watch?v=jTZj3Jy4WPQ Ishte 24 mars 2001. Po luhej ndeshja e Eliminatoreve të Botërorit 2002, Gjermani - Shqipëri, në Leverkusen. Të pranishëm ishin 22 mijë e 500...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Bayern fillon zyrtarizimin e rinovimit të kontratave me lojtarët kyç të skuadrës. Pas bisedave disa ditore, gjërat dukeshin në rrugën e duhur dhe kështu...