Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Dita e Martë do vërë përballë ekipin kombëtar Gjerman kundër atij Hollandez, në Hanover. Takimi i mbrëmjes do luhet në HDI Arena, shtëpia e klubit të Bundesligës, Hannover...

Dje, në ndeshjen Bayern - Olympiacos, Holger Badstuber mori kartonin e dytë të kuq pas plot katër vitesh. Ai u detyrua të largohej nga...

Gerald Azamoah është një prej personave më të respektuar në Gelsenkirshen dhe tashmë i jep lamtumirën futbollit, duke u zëvendësuar nga i biri...
video

Tifozët kosovarë nuk kanë pasur durim. Ata ishin të shumtë sot, shumë më shumë seç pritej, dhe ja ç'bënë para ndeshjes me Kosovën.

  "Upsss, e bëra sërish!" - shkruan David Alaba në "Facebook" për golin e tij të radhës në stërvitje, kësaj here me Austrinë. Ashtu si...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

Munich - Kingsley Coman was known before his move to Bayern just a few football fans. But the young Frenchman has quickly attracted attention...