Gjermania

Në janar do të shpallet jo vetëm fituesi i "Topit të Artë", por edhe lista e 11 lojtarëve të cilët formojnë formacionin më të...

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

Analiza

https://www.youtube.com/watch?v=GpEpu1Fi0qo Për herë të parë në histori, FIFA ka përzgjedhur plot 11 lojtarë të Bayernit në listën e futbollistëve për Formacionin e Vitit. Nga 55 lojtarë...

https://www.youtube.com/watch?v=13BFTOU4Fis Një fjali mjaft kuptimplotë e kohëve të fundit, e cila u tha edhe vjet - faktikisht - pavarësisht se kuptimi i saj u zbeh...

https://www.youtube.com/watch?v=hxiWLp0JnO0 Bayerni vazhdon të jetë skuadër e pamposhtur në Bundesligë, me 12 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kjo i ka frikësuar të gjithë rivalët....

Video

Shihni golin e mbrojtësit ndaj Kosovës sot.

Një ndeshje pa shumë bujë, e nisur nga një dhunë aspak e hijshme dhe po aq e pritshme nga tifozët e Bayernit, e përfunduar...

Edhe francezi Kingsley Coman sapo shënoi emrin e tij në listën e golashënuesve të Bayernit në ndeshjen e sotme kundër Olympiacosit. Ja goli i...

Mahnitemi pothuajse çdo javë me veprime fantastike të portierit të Bayernit dhe Gjermanisë, Manuel Neuer, por "harrojmë" se ato që bën ai mbase nuk...
video

Një gjest për t’u përshëndetur ka ndodhur këtë javë në futbollin zvicërian. Derbi mes Bazelit dhe Grasshopers pati një përfundim dramatik, ndërsa skuadra vendase tentonte...

Ekstra

(Klikoni shenjën "►" në video, poshtë-majtas.) Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi shumë tension, ndërhyrje të...

Te fundit

https://youtu.be/fwmEuRp48Lk Ekipi kombëtar i Gjermanisë ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Frankfurt. Lojtarët, stafi teknik por dhe i gjithë grupi që shoqëronte ekipin dalloheshin qartë...