Gjermania

Tri bomba gati të shpërthenin brenda stadiumit të Hanoverit, ku ishte planifikuar miqësorja mes Gjermanisë dhe Holandës në prezencë të kancelares Angela Merkel dhe...

https://www.youtube.com/watch?v=J0l0CtDMXpY Mario Gëce vazhdon të mungojë për Bajern Mynihun, por megjithatë rikuperimi i tij po procedon sipas planeve të mjekëve. Ai shpreson të kthehet për...

Kuq e Zi

    Xhani de Biazi kujton heroin kombetar shqiptar, Skenderbeun, ne fjalimin e mbajtur sot ne mbremjen Gala, pra ceremonia e kualifikimit per ne Europianin France...

Analiza

Pep Guardiola është një trajner që gjithmonë kërkon të jetë në ndryshim, pavarësisht skuadrës që ka. Ai revolucianalizoi futbollin e luajtur tek ekipi i...

Tabloidi anglez "Mirror" para pak minutash i ka dedikuar një shkrim mjaft interesant trajnerit të Bayernit, Pep Guardiola. Faktikisht, në titull duket sikur lajmi...

https://www.youtube.com/watch?v=dgMCUe5LClU Trajneri fantastik i Bayernit,  Pep Guardiola, komentohet pafund rreth skemave dhe ndryshimeve taktike. Ja ku vjen dhe e pabesueshmja: në 127 nga 128 ndeshjet...

Video

https://www.youtube.com/watch?v=oha1CaLpcyc   Kevin de Bryjne ka shumë për të folur rreth Bundesligës dhe shanseve të tij për të luajtur te ... Dortmundi! Mesfushori belg ka rrëfyer...

Hamburgu ka shënuar fitore të befasishme ndaj Dortmundit në VoksparkStadion me rezultat 3-1. Ndeshja filloi me 15 minuta vonesë për shkaqe sigurie, kjo pas sulmeve...

Eliminatoret e Kampionatit Evropian të Francës sivjet kanë qenë spektakolare. Është kualifikuar për herë të parë Shqipëria, kombëtarja jonë e zemrës. Gjithashtu, edhe Gjermania,...

Permbledhja e ndeshjes Eintracht Frankfurt 1 - 3 Bayer Leverkusen. Te gjitha golat e ndeshjes

Përmbledhja me golat e ndeshjes së ditës së sotme, Francë - Gjermani

Ekstra

Ndeshja Bayern - Olympiacos që u luajt dje në "Allianz Arena" për çdo tifoz të Bayernit kudo në botë do të mbahet mend për...

Te fundit

Eliminatoret e Kampionatit Evropian të Francës sivjet kanë qenë spektakolare. Është kualifikuar për herë të parë Shqipëria, kombëtarja jonë e zemrës. Gjithashtu, edhe Gjermania,...